Спартак (Москва) обърна Динамо за успеха с 3:2 в дербито на руската столица, което беше част от 13 кръг на Премиер лига. „Червено-белите“ стигнаха до драматичен успех, след като на два пъти бяха догонващи в резултата.

Българският национал Ивелин Попов не взе участие в срещата заради натрупани картони. Динамо излезе напред в резултата в 17-ата минута с гол на Александър Кокорин. Пет минути по-късно Куинси Проумс изравни резултата.

Драмата се случи в последните 25 минути на мача. Павел Погребняк възстанови аванса на Динамо в 67-ата минута, но резервата Денис Давидов изравни само три минути след това. Куинси Проумс донесе победата на Спартак в добавеното време на мача.

С този успех Спартак (Москва) събра 23 точки и излезе на четвърто място в класирането. Динамо, който няма победа в първенството вече  пет поредни мача, е на десето място с 15 точки.