Манчестър Сити спечели трудно с 1:0 гостуването си на слабака Бърнли в мач от 34-ия кръг на Висшата лига. Двубоят на стадион "Търф Муур" премина под тоталното надмощие на кандидат-шампиона, но нападателите на Хосеп Гуардиола се скъсаха да пропускат.

„Гражданите“ иначе поведоха рано-рано с попадение на дежурния си голмайстор. Ерлинг Холанд се разписа хладнокръвно, след като беше изведен сам срещу вратаря Мартин Добравка от крилото Жереми Доку и вкара за 0:1.

Бърнли остава с 20 точки на предпоследното място и официално се прости с Висшата лига.

 

 

Сити се изравни по точки с Арсенал, събирайки 70, но е новият лидер в класирането. Головата разлика на двата отбора е +37. Тази на "гражданите" е 66:29, а на лондончани - 63:26.