Шалке започна новия сезон в Бундеслигата с класически успех над Вердер като гост в Бремен. За „кралскосините” не дебютира закупеният от Лудогорец за 6 милиона евро Жуниор Кишада. Бразилецът изгледа цялата среща от резервната скамейка. Теодор Гебре Селасие си отбеляза автогол, а другите две попадения за гостите бяха дело на Чупо-Мотинг и Клаас Ян Хунтелаар.

Двата тима показаха отворен футбол, но домакините имаха нещастието да ис отбележат автогол. Чешкият национал Гебре Селасие се опита да избие топката от крак на нападател на Шалке, но тя направи странна парабола и влезе в собствената му врата за 0:1.

В 68-ата минута Чупо-Мотинг получи хубав пас от Жоел Матип и удвои преднината на гостите, а в последните минути Хунтелаар оформи класическата победа.

В друг мач от кръга Херта победи като гост с 1:0 Аугсбург. Единственото попадение в мача бе дело на Саломон Калу от дузпа в 48-ата минута.

ГЕРМАНИЯ БУНДЕСЛИГА, 1 КРЪГ
14.08.15
21:30 ч.
Байерн – Хамбургер 5:0
1:0 Мехди Бенатия (27), 2:0 Роберт Левандовски (53), 3:0 Томас Мюлер (69), 4:0 Томас Мюлер (73), 5:0 Дъглас Коста (87)
15.08.15
16:30 ч.
Дармщад – Хановер 2:2
1:0 Марсел Хелер (31), 1:1 Карлисън Беншоп (48), 2:1 Марсел Хелер (54), 2:2 Айтак Сулу (62-авт)
Вердер – Шалке 04 0:3
0:1 Теодор Гебре Селасие (34-автогол), 0:2 Максим Чупо-Мотинг (68), 0:3 Клаас Ян Хунтелаар (85)
Байер (Леверкузен) – Хофенхайм 2:1
0:1 Стивън Зубер (5), 1:1 Стефан Кислинг (45), 2:1 Юлиан Брандт (71)
15.08.15
19:30 ч.
Борусия (Дортмунд) – Борусия (Мьонхенгладбах) (Евроспорт 2 България)
Баланс: 86 мача, 29 победи за Борусия (Дортмунд), 28 равенства, 29 победи за Борусия (Мьонхенгладбах)
16.08.15
16:30 ч.
Волфсбург – Айнтрахт (Франкфурт) (Евроспорт 2 България)
Баланс: 26 мача, 12 победи за Волфсбург, 10 равенства, 4 победи за Айнтрахт (Франкфурт)