Без контузения Димитър Бербатов Манчестър Юнайтед разби Сиатъл Саундърс със 7:0, а Уейн Рууни вкара хеттрик. Бербо пропусна мача заради травма, получена по време на тренировка на “червените дяволи”.

След равностойно първо полувреме, в което английският шампион взе аванс след гол с глава на Майкъл Оуен в 15-ата минута, Юнайтед се развихри през втората част.

Рууни се появи в игра като резерва след почивката и се разписа в 51-ата, 69-ата и 72-ата минути. Останалите попадения за Манчестър Юнайтед бяха реализирани от Парж Джи-Сунг, Маме Бирам Диуф и Габриел Обертан.

Това бе втората контролна среща на “червените дяволи” в Съединените щати, след като преди седмица се наложиха с 4:1 над Ню Инглънд Революшън. В събота Юнайтед играе с Чикаго Файър./БЛИЦ