Българският национал Станислав Манолев остана резерва за Динамо при загубата с 2:4 от Локомотив в дербито на Москва от 12-ия кръг на руското първенство.

Именно "синьо-белите" откриха резултата в 63-ата минута след гол на Ионов. В началото на втората част пък авансът бе удвоен. Но срещата тепърва започна, защото много бързо след това, в рамките на по-малко от десет минути, домакините вече водеха с 3:2. Между 57 и 59-ата минута Локомотив възстанови равенство с попадения на Н'Дойе и Самедов. В 65-ата пък Касаев отбеляза пълния обрат. Край на спора сложи Роман Павлюченко четири минути преди края на редовното време.

В класирането Локо застана временно на шестата позиция с 19 точки, с какъвто актив е и  Динамо (Москва) място по-напред.