Без победител завърши и второто за сезона дерби на Мърсисайд между отборите на Ливърпул и Евертън от 36-ия кръг на Висшата лига. За разлика от сблъсъка през есента на "Гудисън Парк" - 2:2, днес зрителите на "Анфилд" и пред малкия екран не видяха нито един гол.

Така двата тима трябваше да се задоволят с по точка без отбелязано попадение в 220-ото градско дерби във всички турнири. Интересно е да се отбележи, че за последно сблъсъкът за Мърсисайд е завършвал два пъти наравно в рамките на един сезон от Висшата лига през 1996/97. Тогава двубоите приключват при 1:1.

За "карамелите" най-добра възможност се откри пред Маруан Фелайни в 25-ата минута, но от малкия пеналт той не успя да насочи топката в мрежата на Пепе Рейна. За домакините пък Даниел Стъридж бе близо да се разпише. Чудесната намеса на Тим Хауърд пък запази двете нули непроменени. Евертън все пак стигна до попадение на Силвен Дистен в началото на втората част, което не бе зачетено заради нарушение срещу Джейми Карагър.

В класирането Евертън остава на шесто място с 60 точки и само чудо може да класира тима за евротурнирите два кръга преди края. Ливърпул е с пет точки по-малко и позиция по-надолу.

АНГЛИЯ ВИСША ЛИГА, 36 КРЪГ
04.05.13
17:00 ч.
Фулъм - Рединг 2:4
0:1 Хал Робсън-Кану (11-дузпа), 0:2 Хал Робсън-Кану (62), 1:2 Брайън Руис (70), 1:3 Адам льо Фондър (74), 2:3 Брайън Луис (77), 2:4 Джем Карачан (84)
04.05.13
17:00 ч.
Норич - Астън Вила 1:2
0:1 Гейбриъл Агбонлахор (55), 1:1 Грант Холт (74-дузпа), 1:2 Гейбриъл Агбонлахор (89)
Уест Бромич - Уигън 2:3
1:0 Шейн Лонг (29), 1:1 Аруна Коне (39), 2:1 Гарет Маколи (50), 2:2 Джеймс Макартър (58), 2:3 Калъм Макманаман (80)
Манчестър Юнайтед - Челси (Диема)
Баланс: 141 мача, 59 победи за Манчестър Юнайтед, 42 равенства, 40 победи за Челси
06.05.13
22:00 ч.
Съндърланд - Сток Сити (Нова Спорт)
Баланс: 129 мача, 60 победи за Съндърланд, 30 равенства, 39 победи за Сток Сити
Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите за първенство.

СТАТИСТИКА И КЛАСИРАНЕ - ТУК

Проследете развитието на футболните мачове и случващото се в другите спортове на лайвскора на БЛИЦ ТУК