Без победител завърши дербито на шотландската столица между Хибърниън и Хартс. В 313-ото му издание за шампионат, което датира от 1895 година, таблото показваше 1:1 след последния съдийски национал.

"Сърцата" първи имаха шанс да открият резултата. След половин час игра англичанинът Адни Драйвър се възползва от ситуацията и отбеляза за 1:0. Грифитс обаче в края на първото полувреме сам срещу вртаря донесе отлично психологическо предимство на Хибс преди втората част.

В крайна сметка до края на дербито нов гол не падна и двата тима трябваше да се задоволят с равенството. А с него Хартс вече има 4 точки от 2 кръга и заема временно второто място. Хибърниън пък спечели първата си точка, като с нея отборът е на последната позиция.