Едно от “българските дербите” в руското първенство не излъчи победител, след като Алания и Амкар завършиха 0:0 във Владикавказ в мач от 3 кръг на Премиер лигата.

Георги Пеев и Мартин Кушев започнаха титуляри и играха цял мач за гостите от Перм. Третият българин в състава на Амкар Захари Сираков не бе в групата за мача.

Иван Стоянов започна като титуляр за Алания, но бе заменен в 40-ата минута от Георгий Габулов. Три минути по-рано домакините останаха с човек по-малко заради червения картон на Кайта. Иван Иванов остана резерва за тима от Владикавказ.

С това равенство Амкар събра 4 точки от началото на сезона и временно излезе на седмо място. Алания е 11-и с две точки от три мача./БЛИЦ

РУСИЯ, ПРЕМИЕР ЛИГА, 3 КРЪГ
От 26 март (петък)
Алания – Амкар 0:0

ПРЕДСТОЯЩИ
На 26 март (петък): Анжи – ЦСКА (Москва)
На 27 март (събота): Сибир – Спартак (Налчик), Криля советов – Том, Динамо (Москва) – Зенит
На 28 март (неделя): Спартак (Москва) – Локомотив (Москва), Рубин – Терек, Ростов – Сатурн

КЛАСИРАНЕ: 1.РУБИН 6, 2.Терек 4, 3.Зенит 4, 4.Спартак (Налчик) 4, 5.Динамо (Москва) 4 и др.