Хибърниън и Хартс завършиха с по 10 души оспорваното дерби на Единбург. Мачът на “Ийстър Роуд” от 19 кръг на шотландската Висша лига завърши без победител – 1:1.

Дарън Маккормак от Хибърниън и Рубен Паласуелос от Хартс бяха отстранени в 57-ата минута, след като се сдърпаха без топка.

18-годишният Гордън Смит отбеляза дебюта си като титуляр за “сърцата” с гол в добавеното време на първата част, но Антъни Стоукс изравни в 54-ата минута.

Четвърт час преди края Йън Блек едва не възстанови преднината на Хартс с удар от воле, а малко по-късно Дерек Риордан бе близо до гол за Хибс.

Равенството означава, че Хартс се приближи на четири точки от четвъртия в класирането Дънди Юнайтед, докато Хибърниън остана трети, на четири точки зад втория Селтик./БЛИЦ

Хибърниън – Хартс 1:1

КЛАСИРАНЕ: 1.РЕЙНДЖЪРС 44, 2.Селтик 37, 3.Хибърниън 33, 4.Дънди Юнайтед 28, 5.Хартс 24 и др./БЛИЦ