Дербито на Италия завърши без победител, след като в мач от 3 кръг Интер и Ювентус завършиха 1:1 в Милано. Равенството означава, че нито един от двата тима не успя да събере 100-процентов актив от началото на сезона. Това беше мач № 100 за Антонио Конте начело на “Старата госпожа”.

Първото полувреме завърши без гол, въпреки че и двата тима имаха положения. Юто Нагатомо и Тайдер не успяха да вкарат за “нерадзурите”, докато Пол Погла и Андреа Пирло нямаха шанс за “бианконерите”. Гостите имаха претенции за дузпа за фаул на Тайдер срещу Артуро Видал, но такава не беше отсъдена.

Втората част започна с положение на Интер, но Джанлуиджи Буфон отрази удара на Родриго Паласио с глава. Треньорът на домакините Валтер Мацари пусна в игра Мауро Икарди, който през миналия сезон вкара три гола срещу Ювентус като играч на Сампдория.

Смяната се оказа успешна и Икарди откри резултата в 73-ата минута, който между двамата централни защитници овладя пас на Алварес и би до близката греда на Буфон. Две минути по-късно Артуро Видал изравни, след като получи подаване от Квадво Асамоа. Около чилиеца имаше четирима играчи на Интер, но той успя да вкара първия гол във вратата на “нерадзурите” от началото на сезона.

До края на мача Ювентус имаше възможност да стигне и до победата, но вратарят Самир Ханданович парира удари на Видал и Погба, а Карлос Тевес и Маурисио Исла отправиха неточни изстрели.