Без контузения Ивелин Попов Газиантепспор загуби с 0:3 при гостуването си на Бешикташ в първи полуфинал на Купата на Турция.

Гостите бяха по-активният отбор през първото полувреме и в герой за “черните орли” се превърна вратарят Рюстю Речбер. Второто полувреме са разви в полза на Бешикташ, а две от попаденията паднаха от статични положения.

Симао Саброса откри резултата в 65-ата минута след изпълнение на пряк свободен удар, а десет минути по-късно Уго Алмейда се разписа с глава след центриране на Мануел Фернандеш от фаул.

Три минути преди края Фабиант Ернст намери Симао Саброса и португалецът вкара втория си гол в мача. В последната минута Газиантепспор остана с човек по-малко заради червения картон на Иван де Соуса. Реваншът е на 20 април./БЛИЦ