Парма спечели ценна победа с 4:1 като гост на Ювентус в мач от 18 кръг на Серия “А”. Успехът е важен за “дуковете” в битката им за оцеляване в елита, докато “Старата госпожа” загуби един важен играч заради контузия и друг заради червен картон.

Българският национал Валери Божинов не попадна в групата на гостите за мача и това за пореден път засили служовете, че нападателят може да бъде продаден.

Юношата на “бианконерите” Себастиан Джовнинко вкара два гола за Парма, като и в двата случая не изрази радостта си. Ветеранът Ернан Креспо се разписа от дузпа, а Рафаеле Паладино реализира четвъртия гол за гостите. Никола Легроталие бе точен с глава за Ювентус.

Двубоят не започна добре за “Старата госпожа” и още в шестата минута Фабио Куалярела бе заменен принудително заради контузия на коляното. В 17-ата Фелипе Мело ритна в лицето защитника на Парма Масимо Пачи и получи червен картон./БЛИЦ

ИТАЛИЯ, СЕРИЯ “А”, 17 КРЪГ
От 6 януари (четвъртък)
Ювентус – Парма 1:4
0:1 Себастиан Джовинко (41), 0:2 Себастиан Джовинко (48), 1:2 Никола Легрогалие (60), 1:3 Ернан Креспо (62-дузпа), 1:4 Рафаеле Паладино (90)