Регионалното дерби между Ница и Олимпик (Марсилия) от френската Лига 1 бе спряно при резултат 1:0 заради нахлуване на фенове на домакините на терена.

Каспер Долберг вкара гол в 49-ата минута, но въпреки това в 75-ата минута ултраси на „орлите“ уцелиха футболиста на гостите Димитри Пайе с бутилка, а той се ядоса. Пайе взе бутилката и я запрати обратно към трибуните, което разгневи феновете на Ница и те нахлуха на терена. След това се намеси и полицията, а футболистите на двата отбора напуснаха терена, прибирайки се в съблекалнята. Съдията прекрати мача за 10 минути, но спирането се проточи до над 45 минути.

Winbet - победата е на върха на пръстите! (18+)

Според RMC трима от футболистите на Марсилия са ранени при ексцесиите с нахлуването на феновете, които бяха върнати на трибуните след намеса на полицията.