Ростов и Амкар завършиха 3:3 в първия мач от 22-и кръг на руската Премиер лига. Българските футболисти Георги Пеев и Благой Георгиев започнаха като титуляри за отбора от Перм. Юношата на Локомотив (Сф) беше сменен от Захари Сираков четвърт час преди края на срещата. Петър Занев все още лекува контузия.

Полякът Яков Вавржиняк откри резултата за гостите още в 5-ата минута, но в 18-ата минута Тимофей Калачев изравни. Тъмнокожият Фегор Огуде отново изведе Амкар напред в 29-ата минута. Александър Коломейцев направи преднината на гостите комфортна малко след почивката - 3:1. Домакините обаче нямаха никакво намерение да се предават и се добраха до заслужено равенство. Минута преди да изтече редовното време голмайсторът на Ростов Артем Дзюба намали на 2:3, а в добавените минути Витали Дяков зарадва трибуните, разписвайки се за 3:3.

След равенството Амкар запазва шестата си позиция във временното класиране с актив от 35 точки, Ростов е осми с 29. Преди 5 дни Амкар измъкна 0:0 с лидера в Русия Локомотив (Москва).

За домакините от Перм тогава цял мач играха Захари Сираков и Благой Георгиев, а Георги Пеев бе сменен след час игра.

Зенит - Криля Советов

КЛАСИРАНЕ: 1.ЛОКОМОТИВ (МОСКВА) 44, 2.Зенит 41, 3.Спартак (Москва) 39, 4.Динамо (Москва) 39, 5.ЦСКА (Москва) 37 и др.