Локомотив (Москва) разгроми Амкар с 4:0 в мач от 13-ия кръг на руската Висша лига. Домакините имаха пълно надмощие и можеха да запишат още по-голяма победа. Головете бяха дело на Даме Н'Дойе (7), Майкон (39), Роман Шишкин (57) и Роман Павлюченко (86).
Четиримата българи в отбора на Амкар – Георги Пеев, Петър Занев, Благой Георгиев и Захари Сираков започнаха като титуляри. Юношата на Славия получи контузия и беше сменен още в 43-ата минута.

Вина за попадението на Майкон носи Георгиев, който сгреши при изнасянето на една топка, а после остана да лежи на терена и бе сменен.
Пеев излезе в края на срещата.

В 52-ата минута съдията изпрати на трибуните треньорът на гостите Станислав Черчесов заради бурен протест срещу негово решение.
Локомотив записа шести пореден мач без загуба и се изкачи до второ място във временното класиране с 27 точки, 5 по-малко от лидера Зенит. Амкар е седми с 20 точки.