Ботошани с Пламен Илиев (Пацо Тигъра) и Радослав Димитров (Българския Меси) и Волунтари завършиха 2:2 в мач от 18-ия кръг на румънската Лига 1. Атила Хаднаги откри за домакините в 21-ата минута, а Бен Хамед Коне изравни в 26-ата. Нападателят от Кот д ‘Ивоар игра преди два сезона в нашия Славия.

Гостите започнаха по-агресивно след почивката и в 52-ата минута Хървое Шпаня направи обрата пълен – 1:2. Последната дума обаче имаше Петре Ивановски, който донесе точката на Ботошани с гол в 84-ата минута.

Двамата българи в състава на домакините започнаха като титуляри. Пламен Илиев обаче беше сменен на почивката от резервата Плешча. Радослав Димитров остана на терена до края на мача, а в 57-ата минута получи жълт картон. Българския Меси блесна с две асистенции при головете на своя тим.

След ремито Ботошани е 11-и във временното класиране с 14 точки. Волунтари е 13-и с 11 т.