Българският нападател Крум Бибишков получи червен картон в мача на своя Апоел (Рамат Ган) с Макаби (Петах Тиква) от 8-ия кръг на първенството на Израел. Апоел загуби у дома с 0:2 и заема последно място в класирането с едва една точка. Бибишков си изпроси изгонването по много глупав начин в 78-ата минута. Тогава той получи жълт картон, след като удари съперников футболист, аплодира иронично решението на рефера и съдията му извади втори жълт, съответно червен картон.

Бибишков бе титуляр за тима си, също както и останалите двама българи в състава на Апоел - защитникът Елин Топузаков и халфът Димитър Телкийски. Топчо записа 90 минути, а Мечо бе сменен в 84-ата минута.

Макаби поведе в резултата с гол на Омер Дамари в 55-ата минута, а в 58-ата минута Тал Бен Хаим вкара втория гол за гостите.

Водач в класирането е Ирони Кирят Шмона със 17 точки, пред Апоел (Тел Авив) с 16./БЛИЦ