Записалият три поредни победи от началото на новия сезон в Серия "А" Аталанта инкасира тежка загуба - 1:4 от Наполи. Възпитаниците на Дженаро Гатузо изцяло доминираха в мача от 4-ия кръг и постигнаха изразителен успех. Той идва само дни след служебната им загуба с 0:3 от Ювентус заради неявяването им за двубоя в Торино

С два гола във вратата на Аталанта блесна Ървинг Лозано - в 23-ата и 27-ата минута, а точни за домакините бяха още Матео Политано в 30-ата и Виктор Осимен в 43-ата минута. Почетното попадение за гостите вкара Сам Ламерс.

Бившият защитник на Лудогорец Хосе Паломино игра цял мач за Аталанта.

След успеха Наполи събра 8 точки и е трети във временното класиране. Аталанта е втори с 9 в актива си. Лидер във временното класиране е Милан, който също има 9 преди дербито с Интер тази вечер.

ИТАЛИЯ, СЕРИЯ „А“ – 4 КРЪГ

Събота, 17 октомври
Наполи – Аталанта 4:1
1:0 Ървинг Лозано (23), 2:0 Ървинг Лозано (27), 3:0 Матео Политано (30), 4:0 Виктор Осимен (43), 4:1 Сам Ламерс (69)

19:00 часа Интер – Милан

19:00 часа Сампдория – Лацио

21:45 часа Кротоне – Ювентус