Кръгът в германската Бундеслига започна с прекратен мач. Срещата между Санкт Паули и Шалке 04 не завърши. Двубоят от 28-ия кръг бе прекратен в 87-ата минута при резултат 2:0 за гостите от Гелзенкирхен.

Публиката на домакините, борещи се за оцеляване в Бундеслигата, се разгневи, след като бяха вдигнати два червени картона за играчи на Санкт Паули в рамките на 10 минути през второто полувреме. В 68-ата Ян-Филип Кала бе санкциониран за втори път с жълт, а в 78-ата Фин Бартелс получи директен червен. В мача имаше и други спорни отсъждания на арбитрите, повечето от които бяха в ущърб на домакините.

Така се стигна до 87-ата минута, когато страничният рефер Торстен Шифнер се свлече на земята, след като бе нацелен с чаша, пълна с бира, полетяла от трибуната зад него. Главният съдия Дениз Айтекин моментално взе решение да прекрати двубоя.

Головете за Шалке 04 отбелязаха Раул в 26-ата минута и резервата Юлиан Дракслер в 67-ата. И за двете попадения асистира перуанският нападател Джеферсън Фарфан.

Това бе първи мач за новия наставник на Шалке 04 Ралф Рангник, заменил преди дни уволнения Феликс Магат.

Във вторник "кралскосините" излизат в Милано в първия си сблъсък с Интер от 1/4-финалите на Шампионската лига. При гостуването на Санкт Паули обаче трима от играчите на Шалке 04 получиха контузии - Марио Гавранович, Кристоф Метцелдер и Пер Клуге. /БЛИЦ

ГЕРМАНИЯ, БУНДЕСЛИГА - 28 КРЪГ

От 1 април (петък)
Санкт Паули - Шалке 04 0:2 - прекратен в 87-ата минута
0:1 Раул (26), 0:2 Юлиан Дракслер (67)

На 2 април (събота) от 16:30 часа
Байерн - Борусия (Мьонхенгладбах)
Баланс: 85 мача, 41 победи за Байерн, 26 равенства, 18 победи за Борусия (Мьонхенгладбах)

Вердер - Щутгарт
Баланс: 89 мача, 30 победи за Вердер, 27 равенства, 32 победи за Щутгарт

Борусия (Дортмунд) - Хановер (Евроспорт 2 България)
Баланс: 39 мача, 17 победи за Борусия (Дортмунд), 13 равенства, 9 победи за Хановер

Майнц - Фрайбург
Баланс: 5 мача, 3 победи за Майнц, 2 победи за Фрайбург

Кайзерслаутерн - Байер (Леверкузен)
Баланс: 53 мача, 18 победи за Кайзерслаутерн, 12 равенства, 23 победи за Байер (Леверкузен)

На 2 април (събота) от 19:30 часа
Хофенхайм - Хамбургер (Евроспорт 2 България)
Баланс: 5 мача, 2 победи за Хофенхайм, 1 равенство, 2 победи за Хамбургер

На 3 април (неделя) от 16:30 часа
Кьолн - Нюрнберг (Евроспорт 2 България)
Баланс: 47 мача, 22 победи за Кьолн, 9 равенства, 16 победи за Нюрнберг

На 3 април (неделя) от 18:30 часа
Волфсбург - Айнтрахт (Франкфурт) (Евроспорт 2 България)
Баланс: 19 мача, 10 победи за Волфсбург, 6 равенства, 3 победи за Айнтрахт (Франкфурт)

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите в Бундеслигата.