Бившият капитан на женския национален отбор на Германия Биргит Принц сложи край на състезателната си кариера, през която спечели две световни и пет европейски титли. 33-годишната Принц обяви днес отказването си през медиите. Тя вече напусна националния отбор, след като Германия загуби от Япония на световното първенство през тази година.

Биргит Принц бе символ на немския женски футбол. Тя записа 214 мача за националния отбор и вкара 128 гола. През кариерата си е играла за Франкфурт и американския Каролина Къридж. Има осем титли на Германия и една на САЩ. 10 пъти взе Купата на Германия и три пъти спечели женската Шампионска лига. Бившият нападател бе избирана осем пъти за най-добра футболистка на Германия. Три пъти бе № 1 в класацията на ФИФА./БЛИЦ