Лиъм Риджуел се разписа в добавеното време и класира Бирмингам на четвъртфиналите на ФА Къп за първи път от 2006 г., след като попадението му бе достатъчно за победата с 2:1 като гост на Дарби Каунти.

Първото полувреме премина под надмощието на “овните”, а Шоун Баркър бе най-близо до откриването на резултата в полза на домакините. Гостите имаха своя шанс чрез Камърън Джером.

Дарби Каунти все пак взе преднина след почивката, когато в 55-ата минута Джей Макевърли стреля мощно, а Джо Харт успя само да избие топката в мрежата си.

В 73-ата Скот Дан вкара изравнителен гол, след като с глава засече центриране от корнер на Джеймс Макфадън. Риджуел донесе успеха на Бирмингам в първата минута на добавеното време, когато от голлинията добута в мрежата отскочилата от гредата топка след удар на Кевин Филипс.

Късен изравнителен гол на Джо Маток спечели на Уест Бромич преиграване на мача от петия кръг на ФА Къп срещу Рединг, след като “дроздовете” измъкнаха 2:2 при гостуването си на “роялистите”./БЛИЦ

АНГЛИЯ, ФА КЪП, 5 КРЪГ
От 13 февруари (събота)
Челси (І) – Кардиф (ІІ) 4:1
1:0 Дидие Дрогба (2), 1:1 Майкъл Чопра (34), 2:1 Михаел Балак (51), 3:1 Даниел Стъридж (69), 4:1 Саломон Калу (86)

Саутхемптън (ІІІ) – Портсмут (І) 1:4
0:1 Куинси Овусу-Абейе (66), 1:1 Рики Ламбърт (70), 1:2 Аруна Диндан (75), 1:3 Надир Белхадж (82), 1:4 Джейми О`Хара (85)

На 13 февруари (събота)
Рединг (ІІ) – Уест Бромич (ІІ) 2:2
1:0 Джими Кебе (1), 1:1 Роберт Корен (18), 2:1 Саймън Чърч (73), 2:2 Джо Маток (87)

Дарби Каунти (ІІ) – Бирмингам (І) 1:2
1:0 Джеймс Макевърли (55), 1:1 Скот Дан (73), 1:2 Лиъм Риджуел (90+1)

ПРЕДСТОЯЩИ
19:15 часа Манчестър Сити (І) – Сток Сити (І)(Диема)
Баланс: 5 мача, 3 победи за Манчестър Сити, 2 победи за Сток Сити

На 14 февруари (неделя)
15:30 часа Болтън (І) – Тотнъм (І)(Диема)
Баланс: 9 мача, 2 победи за Болтън, 4 равенства, 3 победи за Тотнъм

17:00 часа Фулъм (І) – Нотс Каунти (ІV)
Баланс: 2 мача, 2 победи за Фулъм

17:45 часа Кристъл Палас (ІІ) – Астън Вила (І)(Диема)
Баланс: 2 мача, 2 победи за Астън Вила

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите за ФА Къп. В скобите след имената на отборите е посочено нивото на английския футбол, в което се състезават.