Ливърпул взе само точка от гостуването на Бирмингам, завършило 1:1.

Капитанът на "мърсисайдци" Стивън Джерард откри резултата в 46-ата минута. Десет минути след това Лиъм Риджуел бе изпуснат от защитата на гостите и изравни - 1:1.

Така Рафаел Бенитес и избраниците му заемат шестото място във Висшата лига с 55 точки, изоставайки на 4 точки от Манчестър Сити и на 3 от Тотнъм, като и двата отбора са изиграли мач по-малко. Бирмингам е на деветата позиция с 46 точки.

В друг мач от 33-ия кръг Фулъм успя да победи с 2:1 Уигън, въпреки че изоставаше в резултата. Джейсън Скотланд откри за гостите в 34-ата минута, а след почивката точни за "котиджърс" бяха Стефано Окака Чука и Бреде Хангеланд.

С прибавените три точки Фулъм събра 41 и заема 12-ото място. Уигън е 16-и с 31. /БЛИЦ

Англия, Висша лига, 33 кръг

От 3 април (събота)

Манчестър Юнайтед – Челси 1:2
 0:1 Джо Коул (20), 0:2 Дрогба (80), 1:2 Македа (81)

Съндърланд – Тотнъм 3:1
1:0 Дарън Бент (1), 2:0 Дарън Бент (29), 2:1 Питър Крауч (72), 3:1 Зенден (86)

Бърнли – Манчестър Сити 1:6
0:1 Адебайор (4), 0:2 Белами (5), 0:3 Тевес (7), 0:4 Виейра (20), 0:5 Адебайор (45), 0:6 Компани (58), 1:6 Флетчър (71)

От 4 април (неделя)
Бирмингам – Ливърпул 1:1
0:1 Стивън Джерард (46), 1:1 Лиъм Риджуел (56)

Фулъм – Уигън 2:1
0:1 Джейсън Скотланд (34), 1:1 Стефано Окака Чука (47), 2:1 Бреде Хангеланд (58)

18:00 часа Евертън – Уест Хям Диема