Бирмингам си спечели завръщане във Висшата, след като победи с 2:1 Рединг в мач от последния 46 кръг на Чемпиъншип, докато “роялистите” ще търсят промоция чрез плейофите.

Домакините се нуждаеха от задължителна победа и надежда Шефилд Юнайтед да не се наложи над Кристъл Палас, за да спечелят завръщане в елита.

Играчите на Стив Копъл записаха слаб старт на мача, когато вратарят Маркъс Ханеман не успя да отрази удара на Кевин Фейхи в 19-ата минута.

Кевин Филипс добави втори гол за Бирмингам в 60-ата минута, преди Марек Матейовски да върне едно попадение за Рединг в следващата минута.

Изпадналият вече Чарлтън, без Светослав Тодоров в състава си, победи Норич с 4:2 и по този начин повлече “канарчетата” със себе си в Лига 1.

Чарлтън – Норич 4:2

КРАЙНО КЛАСИРАНЕ: 1.УУЛВЪРХЕМПТЪН 90, 2.БИРМИНГАМ 83, 3.Шефилд Юнайтед 80, 4.Рединг 77, 5.Бърнли 76, 6.Престън 74 и др.

Заб.: Уулвърхемптън и Бирмингам печелят директна промоция във Висшата лига, докато Шефилд Юнайтед, Рединг, Бърнли и Престън ще играят плейофи за третото място даващо право на класиране в елита. Норич, Саутхемптън и Чарлтън изпадат в Лига 1.