Гамба Осака, в чийто състав играе бившият футболист на Левски Уелтън, спечели трофея в азиатската Шампионска лига 2. Японският тим стигна до историческия успех след минимална победа с 1:0 над Ал Насър във финалния двубой.

Решаващото попадение реализира Дениз Хумет в 30-ата минута. Уелтън се включи в игра през второто полувреме, като се появи на терена около 20 минути преди края на мястото на Рьотаро Мешино.

Саудитският гранд излезе с най-големите си звезди, сред които Кристиано Роналдо, Садио Мане, Жоао Феликс и Иниго Мартинес.

За Гамба Осака това е първа титла в турнира и едно от най-значимите постижения в историята на клуба.