Бившият голмайстор на ЦСКА Жуниор Мораес взе участие в благотворителния мач Game4Ukraine. Двубоят, в който участваха футболни легенди от миналото и настоящето, се проведе на „Стамфрод Бридж“ в Лондон. Основната цел на събитието беше да се съберат финансови средства, с които да се помогне на Украйна да възстанови инфраструктурните щети вследствие на руската инвазия.

Капитаните на отборите бяха Андрий Шевченко и Олександър Зинченко, а мениджъри Ема Хейс и Арсен Венгер.

В звездните тимове, освен двамата капитани, личаха имената на Йенс Леман, Пер Мертезакер, Робер Пирес, Антонио Валенсия, Джак Уилшър, Бакари Саня, Марк Нобъл, Гаел Клиши, Мартин Шкъртел, Йевхен Коноплянка, Микаел Силвестър, Майкъл Есиен, Дида, Лука Тони, Уилям Галас, Джанфранко Дзола, Карло Кудичини, Клод Макелеле, Самуел Ето‘о, Михайло Мудрик, Кларънс Зеедорф, Фабио Канаваро, Джими Флойд Хасълбенк, Джо Коул, Сержиньо, Джърмейн Дефо, Петър Чех, Жерар Пике и Жулио Сезар. В благотворителния мач участваха и женски професионални футболистки, така че нямаше полово ограничение.

Първата интересна ситуация в мача дойде чак в 32-ата минута. Тогава Джак Уилшър прати топката в мрежата на Петър Чех, но попадението не беше зачетено заради засада. В 38-ата Отбор Зинченко излезе напред в резултата. Пирес подаде на Жилберто Силва, той центрира в наказателното поле, а Марк Нобъл овладя и преодоля Чех.

Три минути по-късно равенството беше възстановено. Зеедорф получи на границата на наказателното поле, преодоля Пирес и със страхотен удар матира Йенс Леман - 1:1.

След почивката двата отбора си размениха по още един гол. В 54-тата минута тимът на Зинченко отново поведе. Уилшър асистрира на хърватина Дарио Сърна, който се разписа.

В 73-ата минута Жуниор Мораес беше близо до отбелязването на гол. Бившият футболист на Шахтьор (Донецк), Динамо (Киев) и ЦСКА стигна до избита от вратаря топка след удар на Пирес. При добавката обаче не уцели целта.

Около пет минути по-късно крайният резултат беше оформен. Дефо проби по левия фланг и прати топката в наказателното поле, няколко футболисти се разминаха с нея, но Уилям Галас беше най-съобразителен и вкара за 2:2.

47-годишният Кларън Зеедорф беше определен за Играч на мача, а предвиденият трофей ще трябва да бъде поделен между двата звездни отбора, които не успяха да излъчат победител.