Бившият футболист на „Ботев“ (Пловдив) и „Левски“ Луис Педро вкара гол за Търгу Муреш при победата с 3:1 над лидера в класирането Астра (Гюргево) в мач от 15 кръг на румънската Лига 1.

Българският нападател на домакините Мирослав Манолов не беше в групата за мача, но за Търгу Муреш игра друг познат в България футболист – Ромарио Кортзорг.

Брандан откри от дузпа в 37-ата минута, а Мурешан удвои в добавеното време на първата част. Астра успя да върне едно попадение в първата минута на продължението на мача, като това беше автогол на Велайос.

Луис Педро сложи точка на мача с гола си в четвъртата минута на добавеното време. Той беше резерва, но в 58-ата минута замени Аксенте.

Така Търгу Муреш излезе шести в класирането с 22 точки, на осем зад лидера Астра.