Сенегал победи трудно 9 от Кабо Вердер с 2:0 и се класира за 1/4-финалите в турнира за Купата на африканските нации в Камерун. Нападателят на Ливърпул Садио Мане (63) и Шейк Бамба Денг (90+2) в края вкараха головете, а Кабо Верде завърши срещата с 9 футболисти на терена. Бившият футболист на Черно море Патрик Андраде получи директен червен картон в 21-ата минута, а в 57-ата и вратарят Возиня последва съдбата му.

Малко преди гола си Садио Мане се сблъска тежко с вратаря на Кабо Верде, но все пак продължи игра и вкара решаващ гол, след което бе заменени причини. Във втората минута на добавеното време Бамба Денг оформи крайното 2:0.

На 1/4-финалите Сенегал ще играе срещу победителя от срещата между Мароко и Малави, която е по-късно тази вечер.