Съперникът на Литекс в плейофите на Лига Европа Дебрецен завърши 2:2 като гост на Пакси в мач от втория кръг на унгарското първенство.

Бившият футболист на Левски Петер Кабат откри за гостите още в 4-ата минута, но секунди след това домакините изравниха чрез Монтвай. В 20-ата червен картон получи камерунският нападател на Дебрецен Яник Мбенгоно, оставяйки тима си с човек по-малко. Въпреки това съперникът на Литекс успя да поведе с 2:1 малко преди почивката, когато точен във вратата на Пакси бе хърватският защитник Даян Шимач.

След почивката Дебрецен предимно се бранеше, но не успя да задържи крахката си преднина. Изравнителното попадение за Пакси падна в 84-ата минута, когато точен от дузпа бе Тибор Хафлер - 2:2.

Решителните мачове между Литекс и Дебрецен за влизане в групите на Лига Европа са на 19 август в Унгария и на 26-и в Ловеч. /БЛИЦ