Тулуза спечели с 2:1 при гостуването на Рен от 29-ия кръг на френската Лига 1.

Домакините поведоха в резултата с гол на Дезире Дуе в 20-ата минута, когато той направи страхотен рейд към наказателното поле, последван от удар в долния десен ъгъл за 1:0. Две минути след това бившият футболист на Левски Стайн Спиерингс подаде чудесно към Кристиан Касерес и той от границата на наказателното поле разпечата вратата на домакините за 1:1.

Обратът за Тулуза стана пълен в 32-ата минута, когато удар на Габриел Суасо бе блокиран, но топката стигна до Муса Диара и той вкара при добавката.

След почивката ситуациите пред двете врати бяха по-малко, като в 72-ата минута съдията подмина игра с ръка на играч на Тулуза в наказателното поле, с което си навлече гнева на домакинските футболисти и фенове. До края на мача повече голове не паднаха и така тимът на Карлес Мартинес се поздрави с успеха.

С този успех Тулуза събра 36 точки, с които се изкачи до 11-ото място във временното класиране, докато „червено-черните“ заемат 9-ата позиция с 39 точки в актива си.

По-рано през деня Страсбург победи Реймс с 3:1 в друга среща от кръга.