Бившият играч на Левски Георги Сърмов претърпя тежко поражение в първенството на Турция. Халфът бе титуляр за Касъмпаша, който падна от Фенербахче с 2:6 в последен мач от 6-ия кръг на първенството. Другият българин в Касъмпаша – Николай Димитров, остана резерва.

Касъмпаша започна добре мача, след като още в 5-ата минута реализира чрез Сахин Айгунес. Изравнителното попадение обаче дойде още в 15-ата минута – Алекс реализира от дузпа за 1:1. Отново той оформи в даденото от съдията добавено време крайното 6:2. Преди него с хеттрик се разписа звездата на Фенербахче Мамаду Нианг, който вкара в 23-ата, 64-ата и 89-ата минути. Сред голмайсторите за гостите блесна и Емре Белозоглу.

Със спечелените три точки „фенерите” заемат 6-о място в подреждането с 10 точки, а Касъмпаша е на последната 18-а позиция с едва 2 точки. Лидер е отборът на Димитър Иванков – Бурсаспор./БЛИЦ