Бившият футболист на Левски Иван Горанов се класира с ПАС Ламия за полуфиналите в турнира за Купата на Гърция след отстраняването на Аполон (Паралимниу) с 4:2 в реванша и 6:3 общ резултат. За място на финала ПАС Ламия ще спори с ПАОК (Солун).

Българинът игра цял мач, а Яник Куцавасилис даде аванс на гостите още в 8-ата минута, но до края на полувремето Ламия обърна до 3:1 след попадения на Стефан Ашковски (20) и Александър Павловец (25), а в 39-ата минута Лазарос Целидис си отбеляза автогол. Минути преди края Лентис Елези (86) върна интригата, но тя бе туширана след гол на Сотирис Цилулис (90+1) в добавеното време на двубоя.

В другия мач, който се изигра по същото време Панатинайкос и ПАОК завършиха при резултат 1:1, но отборът от Солун продължава напред, тъй като се наложи над „детелините“ с 2:0 в първия четвъртфинален двубой. Адам Гнезда Черин (18) вкара за Панатинайкос, а Нелсон Оливейра (78-дузпа) възстанови равенството за ПАОК.

В другия полуфинален сблъсък ще се изправят отборите на АЕК (Атина) и Олимпиакос.