Тулуза победи Нант с категоричното 5:1 на финала на купата на Франция след четири попадения през първото полувреме, донесли на "виолетовите" първи голям трофей в историята им.

Като титуляр за победителите игра бившият халф на Левски Стайн Спиерингс. Нидерландецът игра 82 минути и беше заменен от Муса Диара.

Защитникът Логан Коща и нападателят Тайс Далинга се разписаха по два пъти в първия половин час. Второто попадение на Коща (реализирано в 23-ата минута) дойде след асистенция на Спиерингс. Закария Абукал добави пето попадение 11 минути преди края на мача.

За Нант, който има осем титли от първенството, четири трофея от купата на Франция и една купа на Лигата, точен бе Людовик Блас. Той беше точен от дузпа четвърт час преди последния съдийски сигнал.

Нант спечели трофея миналата година с победа с 1:0 срещу Ница. Блас бе автор на единственото попадение на отбора и в този мач.