Българският национален защитник Алекс Петков записа цял мач при поредния разочароващ резултат на тима си Шльонск (Вроцлав). В мач от 10-ия кръг на полската Екстракласа Шльонск загуби с 1:2 като гост от Мотор (Любин). Другият българин в Шльонск - Симеон Петров, остана през целия мач на скамейката на резервите.

Петков игра на ниво, но късни голове позволиха на Мотор да направи обрат и да остави Шльонск без победа до момента. Тимът от Вроцлав излезе напред в резултата с гол на бившия нападател на Лудогорец Якуб Швиерчок в 44-тата минута, но в 83-тата Кристофър Симон изравни, а в осмата минута на добавеното време Марек Бартош донесе трите точки на домакините, които са 11-и в класирането. Шльонск остава на последната 18-а позиция с 4 точки, спечелени в 8 срещи. Лидер в подреждането е Лех (Познан) с 22 точки, пред Раков с 20 и Краковия с 19.