Алжир е новият носител на Купата на Африка! "Пустинните лисици" вдигнаха за втори път в историята си трофея от надпреварата (първата титла е през 1990), като на финала спечелиха минимално 1:0 срещу Сенегал.

Единственият гол бе дело на Багдад Бунеджа във втората минута на двубоя. Попадението бе доста комично, тъй като падна след удар от дистанция и рикошет, след който вратарят на символичните домакини не успя да реагира.

Winbet - на един клик разстояние! (18+)

Резултатът като цяло е доста нелогичен, тъй като по-добрият отбор на терена определено бе този на Сенегал, но "лъвовете от Теранга" се отчетоха с редица пропуски, а това доведе до фаталния за тях край. В 60-ата минута те дори получиха дузпа, но тя бе отменена след преглед на ВАР.

Това бе и втори финал в историята на Сенегал, който те достигат, и губят.

Иначе в състава на победителите личи името на бившия играч на ЦСКА и Славия Райс Мболи, който пази във всички срещи в турнира, показвайки много силни игри. На финала стражът дори получи приза за футболист №1 на срещата.