Гол на Константин Зирянов донесе на Зенит домакинското равенство 1:1 с Анжи в мач от 19 кръг на руската Премиер лига.

Заради наказание на тима от Санкт Петербург двубоят се игра при закрити врати. Това беше последната среща руската Премиер лига за 2012 г. Първенството се подновява през март.

Бившият защитник на софийския ЦСКА Жоао Карлос даде аванс на гостите в 24-ата минута след гол с глава, а Зирянов изравни в 65-ата минута.

Португалският халф на Зенит Дани беше изгонен от игра в добавеното време на мача заради протест срещу съдийско решение.

Равенството беше в полза на ЦСКА (Москва), който вече е едноличен лидер в класирането с 43 точки, две точки повече от Анжи. Зенит е трети с 38 точки.

Зенит – Анжи 1:1

КЛАСИРАНЕ: 1.ЦСКА (МОСКВА) 43 т., 2.Анжи 41, 3.Зенит 38, 4.Кубан 32, 5.Терек 32 и др.