Динамо (Букурещ) и Университатя (Крайова) завършиха 2:2 в среща от 15-ия кръг на румънското първенство. За Университатя не играха възстановяващият се от травма български защитник Валентин Илиев и халфът Емил Гъргоров.

И двата гола за Университатя отбеляза бившият нападател на ЦСКА Александру Пицурка - син на треньора на тима от Крайова Виктор Пицурка. Пицурка-младши откри резултата в 14-ата минута, а след това се разписа за 2:2 в 85-ата. Попаденията за Динамо реализираха Адриан Кристея в 22-ата минута от дузпа и Габриел Торже в 34-ата минута. Червен картон в 90-ата минута получи Мариус Никулае от Динамо.

Тимът от Букурещ е шести в класирането с 24 точки, а Университатя е на 8-о място с 20. Лидер е Оцелул с 33, пред ФК Тимишоара с 29 и Рапид (Букурещ) с 26./БЛИЦ