Борислав Цонев се разписа при разгромната победа на Далиен Про с 5:1 у дома срещу Шънчжън в среща от 16-ия кръг от шампионата на Китай.

Българският национал реализира за 3:1 в 46-ата минута на двубоя. Това е второ попадение за халфа след трансфера му в китайското първенство през август.

Борислав Цонев започна като титуляр и остана на терена през всичките 90 минути на мача, а Далиен Про се намира на 14-то място в класирането до момента с актив от 15 точки.

През зимата атакуващият полузащитник премина в украинския Черноморец (Одеса), но така и не успя да дебютира за този тим, тъй като още преди старта на пролетния дял руската армия нападна Украйна. Роденият през 1995-а година в Благоевград полузащитник има 5 мача за националния отбор на страната, но преди това е носил фланелката на България във всички юношески селекции. През пролетта на 2022 година Цонев игра в Славия.