Един от съперниците на Лудогорец в група „C” на Лига Европа Истанбул Башакшехир победи у дома Коняспор с 2:1 в среща от третия кръг на турската Суперлига и записа втори шампионатен успех от началото на сезона.

През първото полувреме нямаше голове на стадион „Башакшехир Фатих Терим”, а след почивката домакините поведоха с попадение на босненеца Един Вишча (58), възползвал се от подаване на Емануел Адебайор с глава.

Махмут Текдемир (82) с глава удвои аванса на Истанбул Башалшехир след центриране на Емре Бельозоглу от фаул, а словенецът Нейк Скубич (88) оформи крайния резултат с гол за Коняспор. Асистенцията за това попадение бе на бившия халф на Левски Мехди Бурабия. Гостите завършиха мача в намален състав, след като в добавеното време Али Туран бе изгонен с директен червен картон.

След втория си успех за сезона Истанбулбашакшехир е трети с 6 точки. Коняспор заема 11-а позиция с 3 точки.