Бившият халф на Левски Нелуц Рошу вкара първия си гол за Астра (Гюргево), където е съотборник с Пламен Илиев и Радослав Димитров. Двамата българи не играха в мача срещу Дунарея (Кълъраш) при равенството 1:1 в румънската Лига 1.

Домакините поведоха в 17-ата минута с попадението на Рошу от дузпа, но пет минути по-късно Силвиу Пана изравни с глава след центриране на македонеца Филип Глигоров. През второто полувреме Денис Алибек в 74-ата и Дилан Бахамбула в 76-ата минути получиха червени картони, за да доиграе Астра мача в намален състав.

След четвъртото поредно равенство Астра е на пето място в класирането с актив от 7 точки и една по-малко от лидера ЧФР Клуж, който е с мач по-малко. Дунарея е на осма позиция с 6 точки преди останалите срещи от кръга.