Амкар (Перм) загуби с 1:2 от Краснодар в мач от 8-ия кръг на руския шампионат. Единствен от българските футболисти на домакините игра Петър Занев. Левият защитник се появи като резерва в 80-ата минута. Георги Пеев пък остана на пейката, а Захари Сираков не бе в групата.

Гостите поведоха чрез Вандерсон в 26-ата минута, като за попадението му асистира бившият футболист на "Левски" Жоазиньо. Изравнителният гол падна малко преди почивката. Игор Кирев прониза Андрей Дикан, който първоначално изби силния удар на Януш Гол. Жоазиньо бе един от най-добрите на терена за Краснодар и в 74-ата минута се разписа за 2:1 от дузпа. Иван Чренчиков повали Ари в наказателното поле, което принуди главния съдия Алексей Матюнин да посочи бялата точка.

С четвъртата победа от началото на сезона краснодарци заемат седмата позиция с 14 точки, на само четири от тройката. Амкар пък допусна пето поражение, което отрежда на тима 12-ата позиция със 7 т. Лидер с 24 т. е Зенит.