Бившият нападател на ЦСКА Жозе Емилио Фуртадо вкара гол при победата на Панахайки с 2:1 срещу Агротикос в мач от 9-ия кръг на гръцката втора дивизия. Фуртадо отбеляза за 1:0 от дузпа в 59-ата минута. При нарушението гостите останаха с човек по-малко след червен картон на Пападопулос. Агротикос изравни в 77-ата минута от дузпа, но Хуртадо донесе успеха на Панахайки с гол за 2:1 в 90-ата минута. Съдията показа още три червени картона за домакините – на Лампропулос, Аспиридис и Тсукалидис. След успеха Панахайки излезе на 13-о място в класирането с 8 точки, лидер е Верия с 21.

Жозе Фуртадо стана голмайстор на “А” група през сезон 2005/06, като през есента игра за Вихрен, а през пролетта за ЦСКА. Той отбеляза общо 16 гола./БЛИЦ