Бившият нападател на ЦСКА Руи Мигел вкара единствения гол за Килмарнък при домакинската загуба с 1:2 от Инвърнес в мач от 9 кръг на шотландската Висша лига.

Португалецът се разписа в 74-ата минута, след като се бе появил на терена като резерва четири минути по-рано. Другият бивш “армеец” в състава на Килмарнък Давид Силва бе в игра през целия мач. Преди седмица Силва вкара при загубата с 1:2 от Хибърниън.

Килмарнък откри резултата в 42-ата минута, когато ирландският нападател Адам Рууни бе точен от дузпа, а в 66-ата сънародникът му Джонатан Хейс удвои. Едва след това Руи Миегел намали.

Друг бивш играч на ЦСКА – Никола Вуядинович, не игра за Абърдийн при победата с 4:2 над Хибърниън.

Лидер в класирането е Рейнджърс с 24 точки. Със същия актив е и Селтик, а утре предстои голямото дерби на Глазгоу. Килмарнък е на 10-о място със 7 точки. Абърдийн е осми с 10 точки./БЛИЦ