Бившият тим на Христо Стоичков и Валери Божинов Парма си гарантира завръщане в Серия "А" след 1:1 с Бари като гост в двубой от 36-ия кръг на Серия "Б".

Наставникът на тима Фабио Пекия за трети път успява да спечели промоция като треньор, след като постигна това с Верона през 2017-а и с Кремонезе през 2022-ра.

Парма откри резултата в 50-ата минута, когато Йоан Бони получи пред наказателното поле и с хубав удар с десния крак не остави шанс на стража на Бари.

В 68-ата минута домакините стигнаха до равенството, след като 40-годишният Валерио Ди Чезаре отбеляза изключително красив гол за крайното 1:1, ставайки най-възрастният голмайстор в историята на Серия "Б".

Точката, съчетана със загубата на Венеция по-рано днес, обаче бе достатъчна за това Парма да празнува завръщането си в елита.