Бившият отбор на българите Георги Георгиев, Владислав Стоянов, Божидар Митрев и Исмаил Иса - молдовският шампион Шериф (Тираспол) победи категорично хърватския Динамо (Загреб) с 3:0 у дома в първи двубой от квалификациите за влизане в Шампионската лига.

Адама Траоре откри за Шериф в 45-ата минута, а отново той оформи крайното 3:0 в 80-ата. Димитриос Коловос също вкара за молдовците, отбелязвайки попадение за 2:0 в 54-ата минута.

В другите срещи от днес Залцбург победи Брьондби с 2:1 у дома (0:1 Микаел Ур 4', 1:1 Карим Адейми 57', 2:1 Брендън Арънсън 90'), а Шахтьор Донецк се наложи с 1:0 като гост на Монако (Педриньо 19').

Във втория по сила европейски клубен турнир Лига Европа се изигра само един мач, в който Цървена звезда победи ЧФР Клуж с 4:0 (1:0 Милан Павков 5', 2:0 Александър Катай 38', 3:0 Ел Фарду Бен 68', 4:0 Мирко Иванич 77')