Парма загуби с 1:2 у дома от Аталанта в среща от предпоследния кръг на Серия "А", като остана на минути от поредна сензация след победата си над Наполи (2:1) преди седмица.

Единадесетият в класирането бивш тим на Христо Стоичков и Валери Божинов поведе в 43-ата минута с попадение на Деян Кулушевски и предвкусваше пореден домакински успех, но Руслан Малиновски изравни в 70-ата минута. Алехандро Гомес - Папу пък вкара красив гол за 2:1 в 84-ата минута след пробив през центъра, с което сложи точка на спора и фиксира крайния резултат.

Кръг преди края Аталанта е на второто място в класирането с две точки пред третия Интер, но може да го загуби при победа на миланския гранд у дома над Наполи от 22:45 часа тази вечер.