Лидерът в шампионата на ЮАР Мамелъди Съндаунс, който бе воден от легендата на българския футбол Христо Стоичков в периода 2009-2010 година, постави голов рекорд в турнира за купата на страната. В мач от 1/16-финалите на надпреварата воденият сега от холандеца Йохан Неескенс тим разпиля като гост аматьорите от ФК Пауърлайнс с 24:0 в Кимбърли.

На полувремето Мамелъди водеше с 10:0, но въпреки това Неескенс насърчил играчите си да продължат да бележат колкото се може повече попадения и след почивката. “Направих това от респект към противника, зрителите и надпреварата”, сподели след мача 60-годишният холандски специалист.

Старият голов рекорд в турнира е от 1986 година, когато Амазулу побеждава Форд Пайрътс с 16:0.