Хайдук (Сплит) триумфира с Купата на Хърватия по футбол след успех с 3:1 на финала срещу Риека на "Полюд" в Сплит. Възпитаниците на бившия наставник на Лудогорец Валдас Дамбраускас губеха с 0:1, но  извършиха обрат. Наказа ги Йосип Дръмич в 13-ата минута. Франсиско Феро изравни в средата на първото полувреме, а в 36-ата минута Дарио Мелняк изведе Хайдук напред.

Пет минути по-късно Риека остана с човек по-малко след втори жълт и червен картон на Хървойе Смолчич. С човек повече домакините подпечатаха успеха си десетина минути след почивката след втори гол на Мелняк в двубоя.

Така Хайдук спечели купата на Хърватия за общо седми път и за първи след 2013 година. Отборът има и девет трофея в турнира за купата на бивша Югославия.