Бившият треньор на „Левски” Славиша Йоканович класира своя нов отбор в третия квалификационен кръг на Шампионската лига.
Израелският Макаби (Тел Авив) разгроми малтийския Хибърниънс с 5:1 в реванша от втората фаза на турнира и с общ резултат 6:3 продължава напред. Начело на отбора от Рицарския остров пък беше сънародникът на Йока - Бранко Нишевич.

Нападателят на гостите Жорже Перейра си отбеляза автогол в 32-ата минута, но Родолфо Соарес изравни изненадващо в 52-ата. Еран Захави от дузпа 6 минути по-късно отново изведе домакините напред в резултата, а последвалият щурм към вратата на Юрген Борг доведе до нови попадения. Разписаха се още Тал Бен Хаим II (61), Емануел Егиебор (82) и отново Захави (90). В следващия кръг Макаби ще срещне Виктория Пилзен (Чехия).