Металург (Донецк) разби с 3:0 Металист (Харков) в мач от 16 кръг на първенството на Украйна. Велизар Димитров пропусна двубоя за домакините, като бе в София и изгледа загубата на ЦСКА от Лудогорец. Другжи бивши футболисти на „червените“ излязоха титуляри за Металург – Жуниор Мораес и Грегъри Нелсън. Джордже Лазич откри за Металург в 23-ата минута, а в 32-ата Чечер покачи на 2:0. След почивката гостите се втурнаха в атака, но десет минути преди края автогол на Пшеничних реши всичко. Металист завърши с човек по-малко заради червения картон на Гоменюк в добавеното време.

В класирането води Шахтьор с 35 точки, пред Металист с 34 (мач по-малко), Черноморец с 32, Днепър с 31 (два мача по-малко) и Динамо Киев с 30. Металург Донецк е на осмо място с 22 точки. Тимът от Донецк продължава превъзходната си серия като домакин, няма загуба точно 1 година. За последно отборът падна вкъщи на 11 ноември 2012 година с 0:4 от Шахтьор Донецк. От тогава в 17 мача (16 за първенство и 1 в Лига Европа) Металург няма поражение.