Докато Дейвид Мойс търпеше поредния си резил начело на Манчестър Юнайтед - загубата с 0:3 от Сити, бившият му отбор Евертън с лекота разби с 3:0 Нюкасъл, и то като гост. "Карамелите" отвяха "свраките" и заемат 5-ото място във Висшата лига с 57 точки. Нюкасъл е осми с 46, на 5 зад седмия Манчестър Юнайтед.

Отложеният от 29-ия кръг започна отлично за "карамелите". Те поведоха в резултата с гол на Рос Баркли в 22-ата минута, а осем минути след почивката белгийският нападател на ливърпулци Ромелу Лукаку удвои преднината на гостите - 0:2. Класическата победа на Евертън оформи Леон Осман в 87-ата минута.

АНГЛИЯ ВИСША ЛИГА, ОТЛОЖЕНИ СРЕЩИ ОТ 28 И 29 КРЪГ
25.03.14
21:45 ч.
(от 29 кръг) Арсенал - Суонзи 2:2
0:1 Вилфред Бони (11), 1:1 Лукас Подолски (73), 2:1 Оливие Жиру (74), 2:2 Матийо Фламини (90-автогол)